Haberler

İŞTE İZLEYEBİLECEĞİNİZ FREKANS VE LİNKLER Ve Samanyolu medya gurubu karartıldı

Samanyolu Yayın Grubu bünyesindeki televizyon ve radyo kanallarının Türksat uydusundan indirilmesi kararı bu gece 00.00 itibariyle hayata geçirildi.

Hiçbir hukuki gerekçe gösterilmeksizin uydudan indirilen ve Türksat’la 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan yayın grubuna bağlı Samanyolu TV, Samanyolu Haber TV, Mehtap TV, Yumurcak TV ile Türkiye’nin ilk Kürtçe özel televizyonu Dünya TV’nin de aralarında bulunduğu 13 TV ve radyo kanalı, Türksat üzerinden yıllardır milyonlarca kişiye ulaşıyordu.

Ankara 6. İdare Mahkemesi, Samanyolu Yayın Grubu televizyon ve radyolarını hukuksuz bir şekilde karartma kararını alan Türksat’tın savunmasının alınmasını kararlaştırmıştı.

Öte yandan, 1992 yılından bu yana yayıncılık yapan Samanyolu Yayın Grubu, bu keyfi kararı gerek Türk mahkemelerinde, gerekse Uluslararası mahkeme ve platformlara taşıyarak hukuk içerisinde hakkını arayacağını açıkladı.

Samanyolu Grubu ile Irmak TV ve Radyo Cihan’da susturuldu

Samanyolu Grubu’nun Türksat’tan çıkartılması ile gruba ait 14 kanal ile birlikte aynı uydu paketi içerisinde yer alan Irmak TV ve Radyo Cihan da susturulmuş oldu. Hukuka aykırı bu uygulama kapsamında 15 Kasım 2015 saat 00:00 itibari ile basın özgürlüğü ellerinden alınan 16 medya kurumu şöyle:

Samanyolu TV Avrupa,

Mehtap TV,

Samanyolu Haber,

Yumurcak TV,

MC TV,

Dünya TV,

Tuna Shopping TV,

Irmak TV,

Samanyolu TV Türkiye,

Samanyolu Haber,

MC EU,

Burç FM,

Radyo Mehtap,

Dünya Radyo,

Radyo Berfin,

Radyo Cihan.

Samanyolu Grubu yayınları, karasal yayınla beraber https://t.co/iZUITcHr8Z ve Hotbird uydusu üzerinden devam ediyor.

CANLI İZLEMEK İÇİN KURE.TV


ZAMAN.COM.TR

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu