Haberler

[VİDEO] Ukrayna polisi Chewbacca’yı gözaltına aldı

Ukrayna’da bugün gerçekleşen yerel seçimlerde Odesa’da Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin kurgusal karakterlerinden Chewbacca (Çubakka veya Chewie) kılıklı şahıs propaganda yasağını deldiği için gözaltına alındı.

İlk önce dört polisin müdahale ettiği Çubakka, polis sayısının artmasıyla çareyi teslim olmakta buldu. Yıldız Savaşları serisinde önemli roller alan Çubakka, karakterine bürünen şahıs zorla polis aracına bindirildi.

Çubakka çıkarıldığı mahkemede ‘toplum düzenini bozma ve polise karşı koymak’ suçlarından dolayı 170 grivna (yaklaşık 8 dolar) idari para cezasına çarptırıldı. Duruşmaya da Çubakka kostümü ile giren şahıs ‘Star Wars’ filminin hayranı olduğunu, Darth Vader ile fotoğraf çektirmek için seçim bölgesine geldiğini söyledi. Polisin kimlik sorması üzerine tartışma çıktığın beyan etti.

Çubakka ile polisin mücadelesi ise amatör kameralara yansıdı.

Çubakka’nın desteklediği ‘Blok Darth Vader’ siyasi partisi, Ukrayna’da bugün yapılan yerel seçimler öncesinde ilginç bir seçim kampanyasına imza atmıştı. Komünizmin sembollerinden Lenin heykelini Darth Vader’e çevirmişti. Çubakka, heykel açılışına da katılmıştı. Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu, ‘Blok Darth Vader’ siyasi partisine 10 Eylül’de yerel seçimlere resmen katılmasına izin vermişti.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu