Haberler

[FOTO GALERİ] Poroşenko Brüksel’de; Tusk, Cameron, Juncker ve Anastasiades ile görüştü

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk’un daveti üzerine Belçika’nın başkenti Brüksel’e giden Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko temaslarına başladı.

Poroşenko, Belarus’un başkenti Minsk’teki barış görüşmeler akabinde Avrupa Konseyi toplantısına katılmak için Brüksel’e geçti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı basın sekreteri Svyatoslav Tsegolko yağtığı açıklamada, Poroşenko’nun ilk olarak Donald Tusk daha sonra da İngiltere Başbakanı David Cameron ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile baş başa görüştüğünü bildirdi.

 

 

Cumhurbaşkanı Poroşenko ve Başbakan Cameron, Ukrayna ile İngiltere arasındaki askeri işbirliğinin yanı sıra makro-finansal yardım konularını ele aldı.

 

 

Svyatoslav Tsegolko yaptığı açıklamada; Poroşenko başkanlığındaki Ukrayna heyetinin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis başkanlığındaki heyet ile görüştüğünü ve Rum Yönetimi’nin Ukrayna’yı desteklediğini belirtti.

 

 

Poroşenko, Avrupa Konseyi’ne; Ukrayna’daki durum, barış görüşmeleri ve Rusya ile ilişkiler hakkında bilgi veriyor.

 

 

Svyatoslav Tsegolko sosyal medyadan yaptığı açıklamada Poroşenko’nun her ziyaretinde kahve içtiğini ve iki gündür uyumadan çalıştığını belirtti.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu