HaberlerTeknoloji

BUNU DA YAPTILAR!!! Cihan, yüzbinlerce bilgisayardan siber saldırısı altında!

Türkiye’deki tarihî yerel seçimleri 70 bin kişilik dev kadrosuyla takip eden Cihan Haber Ajansı’nın internet sitesine düzenlenen siber saldırı yoğunlaşarak artıyor.

Çoğu yurtdışı kaynaklı yüzbinlerce bilgisayardan yapılan “Ddos” saldırısının amacı, ajansın veri iletişimine darbe vurmak.

Muhtemel bağlantı problemlerini yedeklemek için birden fazla internet şirketinden hat kiralanmasına rağmen tüm hatlara düzenlenen eşzamanlı saldırılar giderek yoğunlaşıyor.

Yüzbinlerce bilgisayar üzerinden yapılan siber saldırı, aynı zamanda demokrasiye de bir tecavüz olarak nitelenerek büyük tepki çekiyor. Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, bütün engellemelere rağmen eldeki verileri en hızlı ve doğru şekilde yansıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Seçim sonuçlarını hızlı ve doğru verme konusunda Türkiye’de tek marka haline gelen Cihan Haber Ajansı’nın başarılı performansı, seçim güvenliğine ve Türk demokrasisine büyük katkı sağlıyor. Cihan Haber Ajansı, bugüne kadar 6 seçim organizasyonu gerçekleştirdi. Her seçimde başarı çıtasını yükseltti. Seçimlerin demokratik ve şaibesiz bir şekilde geçmesine büyük katkı sağlayarak toplumun her kesiminden övgü aldı.

Cihan, son seçim sonuçlarını en doğru ve hızlı şekilde kamuoyuna duyurmak için üç aydır hummalı bir çalışma yürütüyor. Türkiye genelindeki seçim sonuçları Türkçe ile birlikte İngilizce, Arapça ve Rusça olarak da veriliyor. Sonuçlar iPad ve iPhone gibi platformlardan da grafik destekli takip edilebiliyor. Daha önceki 6 seçimden başarıyla çıkan Cihan, aldığı verileri birçok medya kuruluşunun ekranlarına yansıtıyor.

CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu