Haberler

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği’nden, Büyükelçi Samsar’a veda ziyareti‏

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği, ülkedeki görev süresi sona eren Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’a, veda ziyareti gerçekleştirdi.

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, derneğin 2013 yılı çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, derneğin kuruluş dönemiyle, Büyükelçi Samsar’ın Kiev’deki görev süresinin başlamasının aynı döneme denk geldiğini belirtti.

Faaliyetleri esnasında Büyükelçiliğin desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirten Pehlivan, Mehmet Samsar’ın Ukrayna’daki Türk vatandaşları ve dernekler ile çok sıcak bir ilgi kurduğunu ve yakın iletişim oluşturduğunun altını çizdi.

Büyükelçi’ye teşekkür eden Pehlivan, Ukrayna Türk Toplumu olarak Büyükelçi’yi özleyeceklerini ve şükranla anacaklarını ifade etti.

Denek Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şahin ise, Ukrayna’nın içinde bulunduğu zor ekonomik koşullara rağmen, derneği ve Ukrayna’daki Beşiktaş sevgisini ellerinden geldiğince yaşattıklarını belirterek; “İki yıldır gönül verdiğimiz takımımızı bu ülkede tanıtmak için çaba gösteriyoruz, bunda da kısmen başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Büyükelçi Samsar ise dernek temsilcileriyle görüşmesine sivil toplum kuruluşlarının, çağımızda çok önemli işlevler üstlendiğini, bu anlamda yurtdışındaki derneklere de önemli görevler düştüğünü belirtti.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu