Haberler

[VİDEO] Rusya’da intihar eylemcisi otobüsü havaya uçurdu

Rusya’nın Volgograd kentinde öğle saatlerinde bir otobüse yönelik intihar saldırısını kadın terörist Naida Ahiyalova’nın (30) gerçekleştirdiği açıklandı.

Rusya Soruşturma Komisyonu sözcüsü Vladimir Markin, eylemcinin Dağıstan kökenli, Mahaçkale nüfusuna kayıtlı olduğunu belirtti.

Markin, “İlk belirlemelere göre, saldırıyı Ahiyalova yaptı. Soruşturma yetkililerinin edindiği bilgilere göre, bu kadın durakların birinde otobüse bindi ve hemen ardından patlama meydana geldi. Bu bilgiyi otobüste yaralanan bir kadın yolcu da doğruluyor.” dedi.

Interfax’a konuşan bir kaynak, “Polis Naida Ahiyolava ile ilgili bilgileri doğrulamaya çalışıyor. Ahiyalova, Moskova doğumlu Dmitri Sokolov’un eşi. Sokolov’un da militan grupların lideri olduğu belirtiliyor. Ahiyalova, Sokolov’la birlikte Moskova’da üniversitede okumuş. Sokolov’la evlenerek Dağıstan’a götürmüş ve militan gruplara dahil olmuş. Mahaçkala’de arananlar arasında bulunuyor.” dedi.

Öğle saatlerinde yolcu otobüsünde meydana gelen patlamada 10 kişi yaşamını yitirirken 27 kişi de yaralandı. Yaralılardan 8’inin durumunun ağır olduğu belirtiliyor.FARUK AKKAN, FUAT SEFEROV | MOSKOVA – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu