Haberler

Kiev’de her gün yaklaşık 40 alkollü sürücü tutuklanıyor

Ukrayna’da trafik kazalarını önlemeye çalışan trafik polisleri kara yollarındaki denetimlerini arttırdı.

Kiev Emniyeti Trafik Şubesi Müdür Yardımcısı İgor Opanasenko: “Kiev’de her gün yaklaşık 40 alkollü sürücü gözaltına alınıyor. Bu denetimler sonucunda 6 ay içerisinde trafik kazalarının sayısı düştü.” dedi.

Kiev’de 2013 yılının ilk altı ayında 16 bin 207 trafik kazası meydana geldi. Trafik kazalarından geçen senenin aynı dönemine nazaran yüzde 9,4 oranında düşüş kaydedildi. Bu senenin ilk yarısında Kiev’de meydana gelen ve kayıtlara geçen 520 trafik kazasında 26 kişi öldü ve 657 kişi yaralandı.

Şehir dolmuş şoförlerin hatasından dolayı ise 12 trafik kazası gerçekleşti. Kiev Trafik Polisi 6 ay içinde şehirdeki tüm dolmuşları denetledi. Böylece toplu taşıma araçlarını işleten otomobil şirketlerinde 510 ayrı denetim yapıldı. Denetime tabi tutulan 13 bin 125 otobüs ve dolmuşun muayenesinde 3 bin 7 araçta teknik arızalar bulundu söz konusu arızalı araçlardan bin 217’si trafikten men edildi.

Kiev Trafik Polisi yılbaşından bu tarafa 5 bin 468 trafik cezası kesti. Bunlardan 30’u alkollü otobüs şoförüne, bin 340’ı yüksek hız ve trafik işaretlerine uymayanlara, 254 adet ceza ise yolcu indirme bindirme kurallarına uymayanlara, izin verilenden fazla yolcu alanlara ve diğer trafik kusurlarını işleyenlere de 725 trafik ceza kesildi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu