Haberler

Binali Yıldırım ile Ukrayna Başbakan Yardımcısı Boyko görüştü

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Yuriy Boyko ile görüştü.

Bakanlığın Konferans Salonu’nda gerçekleşen görüşmede konuşan Yıldırım, Türkiye-Ukrayna Hükümetlerarası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonunun toplantısı nedeniyle Boyko ve beraberindeki heyetin Türkiye’ye geldiğini belirtti.

Karadeniz’in iki yakasında yer alan iki ülkenin çok önemli projeleri bulunduğunu ifade eden Yıldırım, Türkiye ile Ukrayna arasında bir süre önce yüksek düzeyli stratejik işbirliği tesis edildiğini söyledi. Ülkeler arasındaki ekonomik, ticari, turizm ve ulaştırma alanlarında ilişkilerin gelişmesine katkı sağlanacağını dile getiren Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Boyko ile ikili konuları ele alacaklarını kaydetti.

Yuriy Boyko ise toplantının, daha sonraki aşamada iki ülke başbakanının gerçekleştireceği görüşme için hazırlık niteliğinde olacağını ifade etti.

Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaretin çok yoğun geçtiğini anlatan Boyko, iki ülke arasındaki ilişkilerin pekiştirilmesi için çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi. Çalışmalar arasında ulaştırma projelerinin önemli bir yeri olduğuna işaret eden Boyko, bu alanda gerçekleştirilecek ortak projelerin Ukrayna-Türkiye ilişkilerine ivme kazandıracağının altını çizdi.

www.ukraynahaber.com.ua

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu