EğitimHaberler

Uluslararası Meridyen Anaokulu bir ilke imza attı!

Kiev İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği en iyi aile projesi yarışmasında Uluslararası Meridyen Anaokulu  “Üçgen projesi” ile birincilik kazandığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan törenle Kiev İl Milli Eğitim Müdürü Oksana Dobrovolskaya, Fatma Karagözlü’ye başarılarının devamını dileyerek birincilik sertifikasını takdim etti. Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği yarışmalar arasında ilk defa özel bir Anaokulunun birincilik kazandığını belirten Karagözlü, Uluslararası Meridyen Anaokulu’nun, bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşadığını söyledi.

OKUL AİLE ÇOCUK ÜÇGENİ PROJESİ
Veli okul ilişkilerini geliştirmek amacıyla tasarlanan “Okul Aile Çocuk Üçgeni Projesi”  2011 yılında uygulanmaya başlandı. Üçgen projesinin amacını anlatan seminerlerle ailelere, veli – okul işbirliğinin ve aile ziyaretlerinin önemi anlatılarak, ziyaretler gerçekleştiriyor. Ailelerden 52’si Ukraynalı, 35’i farklı milletlerden olmak üzere 87 aileye ziyaret yapıldı.

Okul yetkilileri projeye ilişkin yaptıkları açıklamada; “Ziyaretlerin sonucunda evlerini ziyaret ettiğimiz ailelerin çocukları, okulda kendilerini bir aile atmosferi içerisinde hissettiler, kendilerine güvenleri arttı, öğretmenlerine duygu ve düşüncelerini rahatça ifade edebildiler. Sonuçları gören aileler de projeye aktif katılmaya başladı” dedi.

www.UkraynaHaber.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı