Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Sağlık

Ukrayna, iki yeni grip türüne karşı hazırlanıyor

Bakanlar Kurulu toplantısına katılan Ukrayna Sağlık Bakan Yardımcısı Aleksandr Tolstanov, Ukrayna'yı bu kış iki yeni grip türünün beklediğini söyledi.

Geçmişte kuş ve domuz gribi paniği yaşayan Ukrayna, şimdi de mutasyona uğramış iki grip virüsünü karşılamaya hazırlanıyor.

Bakanlar Kurulu toplantısına katılan Ukrayna Sağlık Bakan Yardımcısı Aleksandr Tolstanov, Ukrayna’yı bu kış iki yeni grip türünün beklediğini söyledi.

Aleksandr Tolstanov, “Enfeksiyon Hastalıkları ve Epidemiyoloji Enstitüsü’ne göre bu sene UАН302 adlı virüsün yeni mutasyonu Viktoriya H3M2 ve B tipli virüs Viskonsin’i bekliyoruz.” dedi.

Geçmişte sıkıntı oluşturan domuz gribinin ise bu sene daha az etki göstereceği tahmin ediliyor.

Tolstanov, “Ukrayna genelinde gerekli hazırlıklar yapıldı. Hastaneler hem de personel salgına karşı bilgilendirildi ve gerekli tatbikatlar yapıldı. Aynı zamanda gribin yeni mutasyonlara karşı güncel aşılar da elimizde mevcut.” diye konuştu.

Ukrayna Sıhhi Sorunlar Sorumlusu Başhekim Anatoliy Ponomarenko grip hastalığının pik zamanının Kasım-Aralık aylarında olacağını hâlihazırda sıkıntılı bir durum yaşanmadığını belirtti.

YUNUS ERDOĞDU | KYİV

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]