Haberler

[FRAGMAN] Gazetecilerin dizisi başlıyor

Tüm gün süren bir koşturmaca, kurulmaya çalışılan telefon bağlantıları, hangi haberin öne çıkarılacağına dair devam eden ateşli tartışmalar, ego savaşları, ödünler ve ahlaki ikilemler…

Amerika’da çok ses getiren ve ‘gazetecilerin dizisi’ olarak adlandırılan ‘The Newsroom’ bu akşamdan (CNBC-e 22.00) itibaren izleyiciyle buluşuyor. Hollywood’un en popüler senaristi The Social Network ve Moneyball’un yazar Aaron Sorkin’in kaleme aldığı dizide; günlük haber program yapan insanların hayatlarına farklı bir pencere açılıyor. BP’nin petrol sızıntısından Arap Baharı’na pek çok gerçek olay konu edinen dizi, izleyiciyi haberciliğin mutfağına götürüyor.

Ana haber sunucusu Will McAvoy, onun yapımcı yönetmeni ve eski sevgilisi MacKenzie MacHale, patronlar Charlie ve haber ekibini merkezine oturtan dizi, şirket çıkarlarının ve reklam verenlerin baskısına rağmen ekibin idealizmi elden bırakmadan doğru habercilik yapma misyonunu takip ediyor.

Tabii kendileri son dakika haberi olmadığı sürece…

Yüksek temposuyla dikkat çeken dizide, Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Dev Patel ve Olivia Munn gibi oyuncular rol alıyor.

Bugün ekrana gelecek ilk bölümde; ünlü ana haber program spikeri Will McAvoy rutin sayılabilecek, sansasyon yoksunu haberler yaparak hayatına devam eden biridir.

Ta ki katıldığı bir konferansta kendine yöneltilen “Amerika sizce neden dünyanın en iyi ülkesidir?” sorusuna, cevap vermek zorunda bırakılıp, “Amerika dünyanın en iyi ülkesi değildir” diyene kadar…

www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu