Haberler

[DİYALOG] Hain Timur, Türkiye’yi İran’a böyle sattı…

Iğdır’da düzenlenen ajan operasyonu kapsamında tutuklanan Timur A. adlı korucunun, İran İstihbarat’ı SAVAMA ajanlarına bilgi aktarırken çekilen şok görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde Timur A’nın, bir oda içinde üç İran ajanına Ağrı, Kars, Iğdır bölgesindeki askeri birlikler, emniyet ve MİT hakkında kritik bilgiler verdiği görülüyor. Özellikle askeri birliklerin görüntülendiği fotoğraflar ve rütbeliler hakkında detaylı bilgiler aktaran Timur A., kendisinden talep edilen, diğer bilgiler için de “Olur” diyerek toplayacağını anlatıyor.

Hürriyet’in haberine göre görüntülerde İranlı ajan, önündeki resimlerden birini göstererek “Burası neredir” diye soruyor. Timur A., “Bu, Kars 14. Mekanize Tugayıdır” diye yanıtlıyor.

Konuşma diyaloglarından bazıları şöyle:

İranlı Ajan: Burası tugaydır ha

Timur A: He tugaydır

İranlı Ajan: Bu da giriş kapısıdır

Timur A: Bu ön girişidir

İranlı Ajan: Bura?

Timur A: Arkada yazılıdır. Kars İl Jandarmadır. 3 bin 800 adam var. Askerlerle birlikte. Bura alayın içidir.

TSK’nın savunma kitabını istiyorlar:

İranlı Ajan: Askeriyenin savunma kitabı lazım

Timur A: He savunma kitabı. Askeriye Savunma Kitabı, o biraz zor abi. Erzurum’a gitmek lazım.

İranlı Ajan: Her yerde satıyorlar

Timur A: Yok abi, bizim sizin bura gibi değil. Askeriye bir, birde doktorların kitabı bizde zor bulunur ha. Adamın olmazsa onları biraz zor bulursun.

İranlı Ajan: Timur abi iki aydan iki aya çıkar

Timur A: Tamam ben şimdi getirebilirim. Her Alayın defterini getirebilirim mesela onu getirebilirim. Her Alayın, her Jandarmanın şeyini getirebilirim, onu getirebilirim, yani defterini getirebilirim. İçinde ne yazılıdır, kim nerde görev yapıyor, Ankara, İstanbul, hangi rütbeli mesela nerede görev yapar onu getirebilirim. Tamam bu sefer gelirsem getiririm.

Timur A: (Görüntüde yer almayan kameranın arkasında olan ikinci bir kişiye hitaben)- Şimdi kardeş, Iğdır piyadesi Doğubeyazıt Tugay’ına bağlıdır. Tugay da Elazığ 8. Mekanize Tugayına bağlıdır.

İranlı Ajan: Oraya mı bağlıdır?

Timur A: Elazığ da direk Ankara’ya bağlıdır. Zaten orda bölgeleri var, Muş var, Bitlis var, Malatya var, Erzincan var, bunlar da birleşimdir.

İranlı Ajan: Alayda uçak var?

Timur A: İki tane helikopter var, Iğdır alayında iki tane helikopter var. Piyade Alayında, içinde iki tane helikopter var

İranlı Ajan: Cinsi nedir?

Timur A: Kobra he Sikorsky helikopteri iki tanedir. Doğubeyazıt’a gelip giderler. Tugayda da var. Beni idam ederler.

Timur A: Ya ben bir şey söyleyeyim size, ya bi de siz benim hakkımda Türkiye’ye bilgi verseniz, Türkiye beni idam eder ha

İranlı Ajan: Niye biz namert miyiz?

Timur A: Ne biliyim yani

İranlı Ajan: Biz İslam Cumhuriyetiyiz

Timur A: Bak hacı ben bir şey söyleyeyim. Türkiye’de bir defa bu affedilmez. Çok büyük hatadır, çok çok. Bir de ben devlet adamıyım ben, devlet…

ZAMAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu