Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Rusya’da 18 milyon kişi açlık sınırının altında yaşıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nüfusun yüzde 13’ünü oluşturan 18 milyon vatandaşın açlık sınırının altında yaşadığını söyledi.

Devlet Konseyi toplantısında sosyal kalkınma programlarını değerlendiren Rusya lideri, fakir – zengin arasındaki uçurumun kapanması için acil tedbirler alınmasını talep etti. Mayıs ayında göreve gelmesinin ardından imzaladığı Bölgesel kalkınma programının uygulanması için koordinasyon çalışmalarının başlatılmasını isteyen Putin, “Yerel yönetimlerin sosyal problemleri çözmesi gerekiyor. Halen mevcut yüksek gelir farklılıkları kabul edilemez. Fakirlik sınırının altında maalesef nüfusun yüzde 13’ü, yaklaşık 18 milyon yaşıyor” dedi.

Fakirlik sınırının altında yaşayan nüfusun hala çok yüksek olduğuna değinen Putin, “Bu istatistik değişmeli. İnsanların yeterli gelir elde etmesi için gereken her şeyi yapmak zorundayız” diye konuştu. Kendi refah seviyesinin gelişimi için halkın sorumluluk üstlenmesi yönünde sosyal algının da değişmesi gerektiğine değinen Putin, bölgelerde küçük ve orta ölçekli işletmelerin önünün açılmasını istedi.

Arazi konusunda atıl yapıya işaret eden Putin, “Federal yönetim içinde en çok araziye sahip olanlar Savunma Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Rusya Demiryolları ve Bilimler Akademisi. Bunların arazilerinin yüzde 95’i kullanılmıyor” örneğini verdi.

FARUK AKKAN | MOSKOVA – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]