Haberler

Cüneyt Çakır, İspanya – İtalya finalinin 4. hakemi

EURO 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda düdük çalan hakem Cüneyt Çakır, İspanya – İtalya finalinin 4. hakemi oldu.

Almanya ile İtalya arasında oynanan yarı final maçında görev yapan Cüneyt Çakır ve ekibi tüm otoritelerden geçer not almıştı. Yarı final maçının ardından Çakır’a ulaşan İtalya’nın dünyaca ünlü eski hakemi ve UEFA Hakem Heyeti’nde bulunan ve şampiyonanın hakem direktörü Pierluigi Collina, Kiev’e geçmesini istemişti.

Almanya – İtalya mücadelesinde aldığı 8.5 notla maçı bitiren Cüneyt Çakır’a finalde 4. hakemlik görevi verildi.

ÇAKIR 5. MAÇA GÖREVLENDİRİLDİ

EURO 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’na 11 Haziran’daki Ukrayna – İsveç maçıyla başlayan Cüneyt Çakır, 18 Haziran Pazartesi günü oynanan İtalya – İrlanda maçıyla gruplarda 2. kez düdük çaldı. Çakır, 24 Haziran Pazar günü oynanan İngiltere – İtalya mücadelesinde ise 4. hakem olarak görev yaptı.

Çakır ve ekibi 27 Haziran Çarşamba günü oynanan yarı finaldeki Portekiz – İspanya maçında görev aldı. Çakır, yarı final maçının ardından şampiyonanın hakem direktörü Pierluigi Collina tarafından finalin oynanacağı Kiev’e çağrıldı. Turnuvada ülkemizi temsil eden 5 hakemimiz arasından Cüneyt Çakır ve Bahattin Duran’ı arayarak Türkiye’ye dönmemelerini isteyen Collina, Kiev’e geçmeleri talimatında bulunmuştu.

KİEV | CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu