DünyaHaberler

Erdoğan’la görüşen Putin: Şükürler olsun aramızda hiçbir sorun yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Meksika’daki G20 zirvesi çerçevesinde bir araya geldi.

Kremlin Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Putin’in iki ülke arasındaki ilişkilerin hızla geliştiğini ifade ettiği belirtildi. Putin, “Sizinle görüştüğümüz için memnunum. Allah’a şükürler olsun ki aramızda hiçbir sorun yok. Biz ortaya çıkabilecek tüm sorunlara zamanında dikkatle yaklaşarak hızlı şekilde çözüyoruz. İlişkilerimiz çok enerjik ve devamlı şekilde gelişiyor. Tabii ki çalışmaların kapasitesi de büyük, her zaman mevcut konular var; zira çözülmesi gerekir. Fakat burada önemli olan şudur; biz bunu açık ve dostça çözmeyi öğrendik. İkili, karşılıklı işbirliğimizin tüm boyutlarını sıralamak istemiyorum; onlar çok sayıda. Eminim ki, biz ancak ve ancak ilişkilerimizi geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan da Putin’e teşekkürlerini ileterek, “Ben de sizinle görüşmekten çok memnunum. Sizinle St. Petersburg’da da görüşebilirdik; ama bu fırsatı yakalayarak burada görüşmemiz çok iyi oldu.” dedi.

Rus basınına göre Erdoğan görüşmede sadece ikili ilişkileri değil, Ankara-Moskova hattındaki bölgesel işbirliğinin başarılı şekilde arttığını da önemle belirtti.

FUAT SEFEROV | MOSKOVA – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu