Haberler

[FOTO GALERİ] Odesa’da öğrenciler arasında basketbol turnuvası düzenlendi

Odesa Türk Öğrenci Derneği (ODTOD) etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

Odesa’da bulunan birlik ve beraberliği sağlamak için ellerinde gelen çaba ve özeni gösteren Dernek yönetimi 7 Nisan Cuma günü düzenledikleri ODTOD Basketbol turnuvası ile yine bir başarıya imza attı.

Sadece Türk öğrenciler arasında düzenlenen turnuvaya 5 ayrı takım katıldı.

Son derece çekişmeli geçen turnuva sonucunda kazanan takıma 1. ödülü olan kupa verildi.

Turnuvaya katılan hiç bir takımı ayırt edilmeden de bütün sporculara katılım sertifikaları verildi.

Turnuva sonrası açıklamada bulunan ODTOD Başkanı Hasan Dİkenli;

“Bugün çok güzel ve zevkli bir gün geçiriyoruz, turnuvaya katılan bütün takımlara başta katılımları için ve centilmen bir oyun sergiledikleri için teşekkürlerimi iletirim. Turnuvayı düzenleyen değerli yönetim kurulu üyelerimize de ayrıca teşekkür ederim, son derece kaliteli bir etkinlik oldu. Bugün birlik ve beraberliğimizi spor faaliyetleriyle de nasıl sağlayacağımızı ve daha nice etkinliklerde tek yumruk olarak nasıl bir kalacağımızı gösterdik. Bizlere bu etkinlikte yardımları olan ve hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen T.C. Odesa Başkonsolosluğu, Aytaç Su, Odesa Türk İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Yurtseven’e teşekkürlerimi iletmeden geçemeyeceğim. Değerli büyüklerimiz sayesinde biz geçler beraber olma ve sıkıntısız etkinlik yapma şansını buluyoruz. Etkinliklerimize devam edeceğiz, yakın zamanda tarihi ve doğal güzelliği olan bir şehre gezi turu ve onun ardından da 19 Mayısı coşku içinde anmak için birer program düzenleyeceğiz. Katılımlarınızı bekler, saygı değer büyüklerimize ve değerli öğrenci arkadaşlarıma saygı ve selamlarımı gönderiyorum.” dedi

ODTOD Basketbol Turnuvası sorumlularından Arda Severin ise turnuva sonrası yaptığı açıklamada.
“ODTOD’un düzenlemiş olduğu basketbol turnuvası sonuçlanmış bulunmaktadır. Katılan takımlara, emeği geçenlere kendi adıma teşekkür ederim. Keyifli bir turnuva oldu. Buradan turnuvanın şampiyon takımında yer alan Fatih Denizci, Ömürcan Kılıçarslan, Tankut Çakar, Mertcan Arı, Tahir Fırat, Hakkı Yazıcı ve Berk Korhan Yıldırım kardeşlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Turnuvada 2. olan takımın Kubilay Can Aydınlı, Kemal Gürbüz, Burak Özkan, Zafer Avad, Kıvanç Şentürk, Altan Bakır, Çağdaş Konuk ve turnuva 3.sü Berk Özgül, Caner Uçar, Sungun Güzey, Murat Emre, Sercan Topaloğlu ve Arda Sever kardeşlerimizi de kutlarız. Seneye turnuvanın daha detaylı, daha organize bir şekilde olmasını diler hepinize güzel günler dilerim.” diye konuştu.

ODTOD Basketbol Turnuvasının fotoğraf albümü:

http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.10150723467969684&type=1

Odesa Türk Öğrenci Derneği resmi İnternet adresi.

http://odtod.net/

Kaynak: odessaturk.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu