Haberler

Egemen Bağış: ‘Artık sesimizi yükseltme zamanıdır’

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Ankara’da buluştu. Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen STK Temsilcileri, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla ilgili meseleleri konuşmak üzere Ankara JW Marriott Hotel’de bir araya geldi.

Toplantıya katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise konuşmasına “Anavatanınıza hoş geldiniz!” sözleriyle başladı. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’nin gururu olduklarını ifade eden Bakan Bağış, vatandaşlarımızın artık çok daha güçlü bir yapıda olduklarını belirtti. Bakan Bağış, “sizler gibi ben de yurtdışında yaşamış biri olarak sizin yaşadıklarını çok iyi bilirim” diye konuştu.

Vize konusuna da değinen Bakan Bağış’ın “Artık Avrupalılar bize vize kolaylığı sağlamak istiyorlar. Anca biz bunu istemiyoruz. Biz vize muafiyeti istiyoruz” sözleri salondaki davetliler tarafından alkışlandı. Ortak paydalarımız farklılıklarımızdan daha çok diyerek salona seslenen Bağış, “Sesinizin gür çıkmasını istiyoruz. Artık sesimizi yükseltme zamanıdır” dedi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu