Haberler

[FOTO] Ukrayna’dan bezdiren bir manzara

Toplumun “Majorlar” adını taktığı, yüksek makamları işgal eden ailelerin sorumsuz çocuklarının karıştığı infial uyandırıcı olaylar Ukrayna’yı çok sevenleri bile bıktırıyor. Dnipropetrovsk’taki “Dmitro Rud olayı” da bunlardan biri.

Dnipropetrovsk’un Jovtneva ilçesi savcısının oğlu Dmitro Rud, 2010 yılında cipiyle yaya geçidinden geçen üç kadına çarpıp, üçünün de ölümlerine sebep olmuş, ayrıca olay yerinden kaçmıştı. Fakat Rud’un bir türlü ceza evine girmeyip hala özgürce dolaşması, ayrıca mahkemenin işleyiş seyrine göre ne zaman aldığı cezayı çekmeye başlayacağının da belirsiz olması Ukrayna kamuoyunda infiale sebep oluyor.

Rud’un avukatı Edmond Saakyan, bir üst mahkemeye itiraz ettiklerinin ve müvekkilinin ucu açık bir tarihe kadar dışarıda kalmaya devam edeceğini bildirdi.

Rud’un davasıyla ilgili mahkeme geçen yılın haziran ayında, toplumdan gelen büyük tepkilere rağmen sanığı 5 yıl hapse mahkum etmiş, ardından hükmü 17 bin Hrıvnya para cezasına çevirerek serbest bırakmıştı. Ayrıca 3 yıl sürücü ehliyetine el koymuştu.

Savcılık cezayı fazla yumuşak bulduğundan dosyayı yeniden temyize götürmek isterken, avukat Saakyan, 5-6 yıla razı olduklarını bildirdi.

ULYANA DERMENCİ | WWW.UKRAYNAHABER.COM

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu