Haberler

Kiev Büyükelçiliği’nden 23 Nisan resim yarışması düzenleyecek

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği, 23 Nisan Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde bir resim yarışması düzenleyecek.

Büyükelçiliğimizin duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bayramlarından olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği, Ukraynalı çocukların bu mutlu bayramı Türk çocuklarıyla beraber kutlamalarını arzu etmekte ve bu amaçla bir resim yarışması düzenlemektedir.

Ukrayna’da yaşayan 6-12 yaş arası tüm çocuklara açık olan yarışmanın teması “Türkiye’yi resimle anlat” olarak belirlenmiştir.

En geç 19 Nisan 2012 tarihine kadar Büyükelçiliğimize ulaştırılacak resimler arasından yapılacak elemede dereceye giren ilk üç öğrenciye çeşitli ödüller verilecektir.

Saygıyla duyurulur.

YARIŞMAYA İLİŞKİN BİLGİLER:

•          Yarışmaya katılacak resimler, “Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Arsenalna 18, 01901, Kiev” adresine posta yolu ile ya da elden ulaştırılabilecektir.

•          Yarışmacılar resimlerinin arka sayfalarına ad ve soyadlarını, doğum tarihlerini, okul adreslerini ve telefon numaralarını yazmalıdır.

•          Yarışmada, A4 ya da A3 boyutlarında her tür kâğıt kullanılabilir. Yarışmacılar yarışmaya en fazla 1 resimle katılabilirler.

•          Yapılan resimlerde kara kalem, pastel, kuru boya, sulu boya ve yağlı boya dışında herhangi bir malzeme kullanılmayacaktır.

•          Yarışma sonuçları basın – yayın organları ve Büyükelçiliğin internet sitesinden ilan edilecektir.

•          Ödül töreninin tarihi ve yeri yarışmacılara daha sonra bildirilecektir.

Ayrıntılı bilgi almak için:

embassy.kiev@mfa.gov.tr

044 281 07 50-51

www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu