Haberler

[VİDEO] Ukrayna trafik polisine saldıran sarhoş rahibi konuşuyor

Ukrayna’da herkes, başkent Kiev’in en işlek bulvarı Şevçenko’da kullandığı ciple yol yerine kaldırımda gitmeye çalışırken trafik polisine yakalanan sarhoş rahibi konuşuyor.

Ulusal televizyon kanallarında ana bültenlerin ilk haberi olan sarhoş rahibin videosu, 2 günde sosyal paylaşım sitelerinde de tıklama rekoru kırdı. Yüz binlerce kişi rahibin internetteki görüntüsünü tıkladı.

Bir anda ülke gündemine oturan Ortodoks Kilisesi’nden rahip Nikolay Klimenko, alkol aldıktan sonra kendisini durduran trafik polislerini dövmeye kalkışıyor. Görüntülerde öfkeli rahip, ellerini kanatana kadar polis aracının camını yumrukluyor, yolda giden araçlara saldırıyor.

Polise zor anlar yaşatan rahip Klimenko daha sonra güneş gözlüğü takarak görüntü alan basın mensuplarını da tehdit ediyor. Gazetecilere seslenen sarhoş rahip parmağıyla işaret ederek,“Hele yanıma bir gelin” diyor. Polislerin güçlükle kontrol altına aldığı rahip daha sonra cipinin koltuğunda muhabirlere derdini anlatıyor. Klimenko, rahiplikten atılmaktan korktuğu için polislere saldırdığını belirtti. Polis sarhoş rahibe 375 dolar, ceza kesti.

Trafik cezası kesilen rahibin bağlı bulunduğu kilise tarafından da cezalandırılması bekleniyor.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV -CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu