Haberler

Televizyonunuzu kapatmanız için altı neden

Akşamları işten geldikten sonra evde televizyon izlemenin dışında yapabileceğiniz başka şeyler de var.

Arkadaşlarınızla ya da aile üyelerinin de katılabileceği aktiviteler, oyunlar ile çocuklarınızın hoşuna gidecek oyunlar sizi televizyondan uzak tutacaktır.İşte televizyon izlemenizi engelleyecek eğlenceli aktiviteler:

1. Oyun bölümü kurun: Televizyon izlemek yerine arkadaşlarınızla ya da aile bireyleriyle birlikte kelime oyunu, sözcük avı gibi eğlenceli oyunlar oynayın. Böylece sevdiklerinizle hoş bir sohbete girer, biraz neşelenirsiniz.

2. Ailece büyük bir yapbozu tamamlamaya çalışın: Aile bireylerini oturma odasında toplayın ve 500 ya da 1000 parçalık büyük yapbozlardan birini masanın üzerine dağıtın. Hep birlikte yapmaya başlayın. Bulmacanız yeterince büyükse tamamlamak ertesi güne de sarkabilir. Böylece tüm aile neşe içinde iki geceyi televizyon izlemeden geçirebilirsiniz.

3.Kendinize zaman ayırın: Kendinizle başbaşa kalın, dini ihtiyaçlarınızı ve görevlerinizi yerine getirin.

4. Aile fotoğraflarınızı düzenleyin: Bir ayakkabı kutusu ya da başka bir kutu bulun. Fotoğrafların kategorileri arasına ayraçlar için dikdörtgen kartonlar yerleştirin. her ayracın üstüne kalemle kısa etiketler oluşturun. (Doğum günü, bayramlar, Aile gibi) Bunlardan en çok beğendiklerinizi albüme yerleştirin, diğerlerini de kaybolmaması için bulduğunuz kutunun içine koyun.

5. Odanızın ortasına kamp kurun: Odanızdaki eşyaları kenara çekin ve yer açın. Uyku tulumlarınızı buraya serin,odanın iki yanına ışıldaklar yerleştirin. Doğa seslerini içeren bir ses kaydı bulun. Üzüm, yaban mersini ya da değişik meyveler hazırlayın. Herkes eline birer kitap alsın, uykunuz gelene kadar okuyun.

6. Çocuğunuzla saklambaç oynayın: Çocukları hem eğlendirmek hem de eğitmek mümkün. Yaşına göre oyunlar oynayabileceğiniz gibi hayat bilgisi ve dini bilgileri de bu arada öğretebilirsiniz..

(Not:Bir kısmı Reader’s Digest dergisinden tercume edilmiştir)

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu