Haberler

[FOTO GALERİ] Kiev Büyükelçisi Samsar ilk demecini Cihan’a verdi

Eski New York Başkonsolosu yeni Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar görev yeri Ukrayna’ya eşi ve çocuklarıyla birlikte geldi.

Büyükelçi Mehmet Samsar, başkent Kiev’i dünyaya bağlayan Borispol Havalimanı’nda büyükelçilik mensupları ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Ukrayna Büyükelçisi Eynullah Medetli tarafından karşılandı.

Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar havalimanı çıkışında Ukrayna’daki makam aracına binmeden önce ilk demecini Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na verdi.

Büyükelçi Samsar ayağının tozuyla Cihan’a yaptığı açıklamada; “Ukrayna’ya daha önce 2005 yılında, Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül’ün özel kalem müdürüyken 3 günlüğüne gelmiştim. İlk geldiğimde gayet sıcak bir ülke ile karşılaştım. İnsanları iyi, tarihi bağlarımız da var” dedi.

Ukrayna’yı; “Güzel, kardeş ve dost bir ülke” olarak niteleyen Büyükelçi Samsar, Ukrayna gibi önemli bir ülkede olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkeyi incelediğini ve daha geniş açıklamayı ilerleyen dönemde yapabileceğini ifade eden Büyükelçi Samsar sözlerini şu şekilde tamamladı; “Böyle önemli bir ülkede büyükelçilik görevini almaktan memnunum. İnşallah ilişkilerimiz daha da geliştireceğiz. Hep beraber Karadeniz’i dostluk gölü haline getireceğiz”

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu