Haberler

Türkiye’de sporun manşetlerini “şike” ve “Arda” doldurdu

Pek çok ilde eş zamanlı olarak başlatılan ve birçok kulüp başkanı, yöneticisi ile futbolcunun gözaltına alınmalarıyla başlayan ‘futbolda şike’ iddiaları, Ağustos ayında da Türkiye’nin ilk gündem maddeleri arasındaki yerini korumaya devam etti.

Medya Takip Ajansı Interpress’in ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, geçtiğimiz ay yazılı basında şike iddialarının yer aldığı 8 bin 96 adet haberin yayınlandığı belirlendi. Bu haberlerin içinde bin 117 tanesinin ise köşe yazarlarının kaleme aldığı yorumlar olduğu saptandı.

TRANSFER HABERLERİNİN ZİRVESİNDE “ARDA” VAR
Ağustos ayında kulüpler yaptığı transferler ile gündeme gelirken, araştırmada, Galatasaray’ın takım kaptanı Arda Turan’ın, rekor bir ücretle İspanya’nın Atletico Madrid Kulübüne transferi, yazılı basında 963 kez haber olarak ilk sırada yer aldığı görüldü.

Yayınlanan transfer haberleri içinde sarı – kırmızlı takımın Arsenal’den kadrosuna kattığı Fildişi Sahili oyuncu Emmanuel Eboue, hakkında çıkan 668 haberle ikinci, Bursaspor’un İsveç ligi takımlarından AIK Fotboll’dan transfer ettiği forvet İbrahim T. Bangura da 651 haberle üçüncü sırada yer aldı.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu