Haberler

Türk balıkçılar balık yerine Ukrayna kerestesi tuttu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki balıkçılar, denizden bu kez balık yerine kereste yakaladı.     Bugüne kadar denizden balık tutarak dönen Ereğlili balıkçılar, bu kez balık yerine boyları 2 ila 6 metre uzunluğunda beşe beş, ona on, kalas olarak tabir edilen kerestelik malzeme ile döndü.

Batmak üzere olan Rus bandıralı gemi, yükü olan keresteleri denize boşaltmak zorunda kaldı. Denizin yüzeyinde yaklaşık 100 bin ton kereste olduğunu dile getiren balıkçılar, yükledikleri keresteleri limanda boşalttıktan sonra kalan keresteleri almak için yeniden denize açıldı.

Ereğli Limanı’nın yaklaşık 16 mil açığında Ukrayna’dan aldığı keresteleri İstanbul’a götürürken, Ereğli açıklarında batma tehlikesi geçiren Rus bandıralı geminin mürettebatı, geminin batmaması için yükleri olan keresteyi denize boşalttı. Batmaktan kurtulan gemi, yoluna kaldığı yerden devam etti.

Kerestelerin denize atıldığı haberini alan balıkçılar, tekneleri ile denize açılarak keresteleri limana taşıdı. Limanda keresteleri istifleyen balıkçılar tanesini 11 liradan mobilyacılara sattı.

Balıkçılardan Veli Bağlar (53) ve Hamdi Karagöz (57), denizin 16 mil açığında fırtınadan yan yatan ve batmamak için keresteleri denize atan geminin yükünü limana taşıdıklarını ifade etti. Karagöz, “Bu kez denizden balık yerine kereste yakaladık. Kerestelerin tanesini 11 liradan veriyoruz. Denizde 100 bin tona yakın kereste var. Almaya devam edeceğiz.” dedi.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu