Haberler

Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay üniversitesi 29 Ağustos’ta açılıyor

Türkiye’nin ilk havacılık veuzayüniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesinin (THKÜ) açılışı 29 Ağustos’ta yapılacak

Türk Hava Kurumundan yapılan yazılı açıklamaya göre, 3 Mart 2011’de kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesinin resmi açılışı öncesinde ”Türk Kuşu” tesislerinde tanıtım günleri düzenleniyor.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında, Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü ve İşletmeFakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğiBölümüne 120 öğrenci alımı yapması planlanan Türk Hava Kurumu Üniversitesinin tanıtımı için düzenlenen etkinlikler, 6 Ağustos’a kadar sürecek.

Üniversite sınavında ilk 10 bine giren şehit çocuklarının ücretsiz olarak okuyabileceklerigarantisini veren THKÜ, bir sonraki eğitim öğretim yılında da mühendis, astronot, host-hostes, bilet ve yer hizmetleri elemanları yetiştirecek.

Dünya’da 77 uçağı ve 4 havaalanı bulunan tek üniversite olduğu belirtilen THKÜ Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü’nü tercih edecek öğrenciler, 5 yıllık üniversite eğitimleri döneminde 269 saat uçuş yapacak.

egitim.com.ua

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu