Haberler

Rus fotografçı, Karadeniz’i 15 günde yüzerek geçecek

Yuri Burlak isimli bir Rus fotoğrafcı, Ordu’dan Rusya’nın Karadeniz kıyısı Soçi’ye kadar yüzmeyi planlıyor. 15 gün sürmesi planlanan yolculukta Burlak’a, doktor arkadaşı özel bir tekneyle eşlik edecek.

Ordu’yu başlangıç güzergahı olarak seçen Rus fotografçı, feribotla Soçi’den ayrıldı. Rus maceracı, yanına doktor arkadaşı Yevgeni Suprun’u da aldı. Rus basınına konuşan Burlak, “Ordu’dan hareket edeceğiz. Ben yüzeceğim ve peşimce tekne de gelecek. Teknede Suprun bulunacak. Suprun su ve gıda ürünleriyle teknenin içinde bekleyecek” dedi.

Burlak, 10 Temmuz’da denize atlayarak 15 gün içinde Karadeniz’in diğer kıyısı Soçi’ye kadar yüzecek. Burlak’ın denizle ilgili ilginç bir hayat öyküsü de var. Rus basınında çıkan haberlere göre, doktorların, “gelecekte özürlü kalacaksın” teşhisine rağmen inatçı Burlak, Karadeniz’de bol bol yüzerek ve sürekli spor yaparak ayakta kalabilmiş.

Burlak, daha önce de Rusya’ya ait Karadeniz limanları Dagomıs’tan Tuapse’ye kadar 80 kilometreden fazla bir mesafe yüzmüş. Rus fotoğrafçı, Karadeniz’le ilgili izlenimlerini şöyle aktarıyor: “Karadeniz yüzme maratonu için en iyi yer. Tüm dünyada. Burada korkunç köpekbalıkları yok, insana ciddi zarar verecek hayvanlar da yok. En şefkatlı deniz. Suları, insan sağlığına zarar vermeden uzun müddet denizde kalabilecek düzeyde ısınıyor.”

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu