Haberler

Euro 2012 hazırlıkları Ukrayna’nın çehresini değiştirdi

Euro 2012’nin Proje Direktörü Martin Kallen, Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2012 hazırlıklarının Ukrayna’nın çehresini değiştirdiğini söyledi. Martin Kallen “Çok fazla değişiklik yapıldı. Şampiyonasının geçecek olan şehirlerde kara yolları düzeltiliyor, demir yolları yenileniyor, dünya standardındaki stadyumlar, yeni ve modern havaalanları inşa ediliyor.

Ukrayna’nın diğer şehirlerin arasında ciddi bir fark oluşuyor. Bu değişiklikler sıradan insanların yanı sıra profesyonel sporda da gerçekleşiyor. Ülke böyle büyük etkinlikler organize ettiğinde tecrübesi artıyor ve bu bir ülke için büyük kazanımdır” dedi.

Euro-2012 projesinin Ukrayna’yı modernize edeceği görüşünü savunan Kallen, “Euro 2012 hazırlıkları olmasa Ukrayna’da bu dört yıl içerisinde bu kadar çok yenilik ve değişiklikler yapamazdı.” diye konuştu.

Ukrayna’da kara yolları alt yapısının yetersiz olmasını en büyük sorunun olarak değerlendiren Kallen Haziran’ın başı itibariyle, Ukrayna’nın Euro-2012 şampiyonasına yüzde 70-80 oranında hazır olduğunu belirtti.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu