Haberler

Ukrayna’nın en çok satan dergisi Weekly, Türkiye eki yayınladı

Ukrayna’nın en çok satan haftalık dergilerinden Weekly, Türkiye’yi anlattığı özel bir ek yayınladı. İki gündür bayilerde olan ek, dergiyle aynı ebatta 52 sayfa olarak basıldı.

Dergide ekin yayınlanması konusunda Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin de inisiyatifte bulunduğu belirtildi. İkinci defa böyle bir çalışma yaptıklarını açıklayan Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız, “Bu çalışmayı ilk defa 2010 senesinin sonunda gerçekleştirdik ve ciddi geri dönüş aldık. Bu seferki Türkiye ekinin odak noktasını; İzmir ve etrafındaki bölge, Ukrayna’da Türk Kültür Günleri ve UNESCO kesin ve geçici listeye giren kültürel mirasımıza ait öğeler oluşturuyor. Ayrıca nazar boncuğu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz Bölgelerinde yer alan tarihi ve kültürel güzelliklerimizden örneklerin yanı sıra Maraş dondurması, Türk kahvesi, Nasreddin Hoca fıkraları ve elbette İstanbul çeşitli yönleri ile okuyucunun dikkatine sunulmakta” dedi.

Ülkenin en fazla okunan dergilerden birisi konumundaki, Weekly aktüel olayların işlendiği ve Rusça ve Ukraince yayım yapan bir yayın olması yanında haftalık olayları geniş bir perspektiften değerlendiriyor.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu