Haberler

Ukrayna, Bursa’daki avcılık fuarına katıldı

Tüyap Bursa Fuarcılık tarafından Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu işbirliği düzenlenen 3. Doğa Sporları Avcılık Atıcılık Balıkçılık ve Kamp Malzemeleri Fuarı, yurt içi ve yurt dışından 48 bin 916 kişi tarafından ziyaret edildi.

Avcılık ve doğa sporları konusu ile ilgili yurt içinden tüm dernek ve kulüp üyelerinin davet edildiği fuara Bulgaristan, Gürcistan, İran, Makedonya, Rusya, Suriye, Avusturya, Hırvatistan, İran, Kuveyt, Lübnan, Pakistan, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan’dan davetliler geldi.

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsveç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Litvanya ve Yunanistan’ın federasyon başkanlarının konuşmacı olarak katıldıkları sempozyumda ise avcılığın durumu ve geleceği masaya yatırıldı. İki gün devam eden sempozyumda dört oturum ile 17 sunum gerçekleşti.

Sempozyumda FACE üyesi ülkeler ile Türkiye arasındaki güçlü işbirliğinin devam edeceği vurgulandı, avcılık, yaban hayatı ve çevre konularında yapılması gereken hazırlıklar ele alındı.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu