Haberler

Sertab Erener ve Demir Demirkan Kiev’de konser verecek

Ünlü sanatçılar Sertab Erener ve Demir Demirkan, Ukrayna’nın başkentli Kiev’de 29 Mayıs’ta konser verecek. Sanatçılar, yeni projeleri ‘Painted on Water’ ile Ukraynalı sanatseverlerle buluşacak.

T.C. Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin desteği ile gerçekleşecek olan konsere, ebru sanatı ile eşlik edilerek değişik bir konsept oluşturulacak.

Projenin organizatörü Oğuzhan Güler, konseri Ukrayna ve Türk halkı arasındaki dostluğu pekiştirmek için müziğin gücünü kullanmak düşüncesi ile yola çıkılan bir proje olarak değerlendirdi. Konserin, Kiev’in elit müzik salonlarından birisi olan Çaykovski Milli Müzik Akademisi konser salonunda yapılacağını belirten Oğuzhan Güler, “Sertab Erener ve Demir Demirkan’ın yeni projesi Painted on Water, adını Ebru, yani ‘suya resim yapma’ sanatından alıyor. Türkiye’nin 14 yöresine ait, 14 türkünün Batı müziği normlarındaki düzenlemelerini içeren bu ortak proje, cazdan modern rock’a, funktan minimale, poptan enstrümantal fusion-caza kadar birçok farklı müzikal rengi bir araya getirerek, tıpkı bir ebru teknesindeki boyalar gibi beklenmedik, efsunlu bir sonuç ortaya çıkarıyor. Sertab Erener’in güçlü sesi halk şarkılarından esinlenen bu modern dünya yapıtlarına hayat veriyor” dedi.

Ukrayna’da faaliyet gösteren hazır giyim sektörünün önemli markalarından COLIN’S’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinliğe Kiev-Ukrayna Uluslararası Havalimanı Terminali projesini hayata geçiren Doğuş, Alarko ve YDA ortaklığı gibi çeşitli Türk şirketleri destek veriyor.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu