Haberler

Ukraynalı öğrenciler Nilüfer 10. Spor Şenlikleri’ne katıldı

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Nilüfer Kent Konseyi’nin katkılarıyla gerçekleştirdiği Nilüfer 10. Spor Şenliği tamamlandı.

Bir ay süren ve 126 okuldan yaklaşık 13 bin öğrencinin katılımıyla yapılan şenliğin kapanışı nedeniyle Nilüfer Belediyesi Spor Tesisleri’nde bir tören düzenlendi.

Şenliklerinin her yıl Nilüfer’e ayrı bir renk kattığını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Bir ay boyunca 20 branşta müsabakalara katılan çocuklarımız, sporun en güzel değerlerini, eğlenerek yarışmayı, kazanmayı-kaybetmeyi ama her durumda centilmenliği, kardeşliği-paylaşmayı öğrendiler.” dedi.

Bu yıl 7 ülke ve 13 belediyeden katılımın olduğunu anlatan Bozbey, Bulgaristan’dan Triaditsa, Ardino, Kırcaali, Romanya’dan Brialla, Azarbaycan’dan Nizami, Letonya’dan Kekava, Ukrayna’dan Nikolayev, Kosova’dan Peja’ya kadar gelen konukların şenliğe renk kattığını söyledi.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya da. şenliklerin çocukları spora teşvik etme konusunda önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurguladı. Çocukların gösterileriyle renklenen şenliğin kapanış töreninin ardından Konak Olimpik Yüzme Tesisleri’nde düzenlenen kokteylde de katılımcılara belgeleri verildi.

Ensar Tuna  Alatürk – Türkiye – Bursa – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu