Haberlerİş Dünyası

TUİD’i ziyaret eden ISİAD’a Başbakan Erdoğan ödül verdi

Geçtiğimiz günlerde başkent Kiev’e gelen ve TUİD’i ziyaret eden ISİAD’a başbakan Erdoğan ödül verdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi 163 dernek arasında ve en fazla üye artışı sağlayan Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD), başarısının mutluluğunu yaşıyor. Başarı plaketini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan dernek başkanı Özcan Pınarcı, “Yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bunun karşılığında başarı plaketini Başbakan Erdoğan’dan almanın mutluluğunu yaşadık. Bu başarı bütün üyelerimizindir. Plaketi, derneğe üye iş adamları adına aldım.” dedi.

TUSKON’un 3 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilmişti. 3 bin üyenin bulunduğu toplantıda düzenlen törende en fazla üye artışı sağlayan ISİAD’a bir plaket vedildi. Dernek Başkanı Özcan Pınarcı, başarı plaketini, Başbakan Erdoğan’dan aldı. Pınarcı, Isparta’ya döndükten sonra ödülle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İstanbul’da yapılan TUSKON Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında Akdeniz Bölgesi’nde en başarılı dernek seçildik. ISİAD, iş hayatında öncü, dürüst, başarılı, takım çalışmasına önem veren, çevreye ve topluma duyarlı, tüm ilişkilerinde açık, içten ve yenilikçi 64 üyeden oluşuyor. Ödülü bu arkadaşlar adına aldım.” diye konuştu.

Dernek olarak iş adamlarının sorunlarını ve tecrübelerini paylaşarak doğru karar vermelerine yardımcı olmaya çalıştıklarını, ihtiyaç duyulan bilgileri temin ederek, yeni iş ve işbirliği imkânları sağlamaya gayret ettiklerini belirterek şunları söyledi:
“Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere oluşturulan ISİAD, ticaret ve sanayi hayatımıza yönelik bilimsel ve akılcı yöntemler geliştirerek, işletme ve girişimcilerimizi global iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede bölge iş adamlarına ülke ve dünya ekonomisi hakkında stratejik ve değerli bilgiler sağlıyoruz. Eğitim çalışmaları yapıyoruz. Yurt dışı gezileri düzenliyoruz. Nijerya, Belçika, Kazakistan, Irak, Ukrayna’ya gittik. Yabancı iş adamlarını Isparta’ya davet ediyoruz. Bu sayede gıda, halı, plastik sanayi ve aromatik bitkiler sektöründe iş bağlantıları kuruldu. Önümüzdeki günlerde de Sudan’a iş gezisi düzenleyeceğiz.”

Mesut Mercan – Isparta- Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu