Haberler

Ukrayna gençliğin tercihi pop müzik

Uluslararası çapta yapılan, ‘Gençler geleceğin görüntüsü’ adlı sosyal araştırmanın sonuçlarına göre; Ukrayna, Rusya, Kazakistan ve Polonya’nın çağdaş gençliği pop ve rock müziği dinlemeyi tercih ediyor.

Gorşenin Enstitüsü tarafından Ekim 2010 – Mart 2011 tarihleri arasında yapılan ankete; Ukrayna, Rusya, Kazakistan ve Polonya’nın 22 yüksek eğitim öğretim merkezlerinde (enstitü ve üniversitelerdeki) 5 bin 155 öğrenci katıldı.

Yapılan anket sonucunda bütün ülkelerdeki öğrencilerin pop müziği tercih ettiği ortaya çıktı.

Pop müzik hayranlarının Kazakistan’daki oranı yüzde 57,5, Polonya’dak, oranı 56,9, Ukrayna’daki oranı ise yüzde 51,6 ve Rusya’da ise yüzde 50,1 seviyesinde.

KAZAK GENÇLER SENFONİYİ ROCK MÜZİĞE TERCİH EDİYOR
Gençlerin beğendiği ve tercih ettikleri müzik türünde ikinci sırada ise rock müziği geliyor. Sadece Kazak gençler pop müzikten sonra senfoni dinlediklerini belirtti.

Pop hayranı gençlerin ülkelere göre oranları işse şu şekilde; Polonya yüzde 53,6, Ukrayna yüzde 49,3,  ve Rusya yüzde 45.

Kazak gençlerde ise yüzde 42,1 beğenme oranı ile poptan sonra senfoni dinliyor. Ukrayna’da ise senfoni müziğin beğenilme oranı yüzde 27 ile üçüncü sırada.

Rusya ve Kazakistan’da ise üniversite gençlerin arasında rap müziği üçüncü sırada iken Polonya’nın gençliği ise stil house dinliyor.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu