HaberlerTeknoloji

Cep telefonları cüzdan görevi de görecek

GSM operatörü Turkcell, cep telefonundan ödeme kolaylığı getiriyor. Cep-T Cüzdan servisi ile Yakın Saha İletişimi (NFC) özelliğine sahip telefonlar birer kredi kartı, sinema bileti ya da kimlik kartına dönüşüyor.

Cep-T Cüzdan, Yapı Kredi’nin Pay Mobile servisi ile Master Card logolukredi kartıkullanıcılarının temassız işlem kabul eden tüm iş yerlerinde bir defada 35 TL’ye kadar olan ödemelerini cep telefonuyla, şifresiz ve imzasız olarak yapabilmelerine imkân tanıyor. 35 TL üzeri ödemelerde ise müşterinin belirlediği kart şifresi girilerek işlemde bulunulabiliyor. Master Card Pay Pass temassız ödeme altyapısı ile etkin olan servis sayesinde ülke içinde 40 bin dışarıda ise 300 bine yakın noktada temassız işlem yapmak mümkün.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, 2005’ten bu yana temassız ödemeler konusunda öncü faaliyetler yürüttüklerini vurguladı.MobilCüzdan vizyonunu hayata geçirmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Bayrakdar şunları ifade etti:

“Ödeme alışkanlıklarını değiştireceğini umduğumuz Cep-T Cüzdan platformunda müşterilerimiz ilk etapta Yapı Kredi’ye ait kredi kartlarını bulacak, ancak bu sürecin devamı hepimiz için çok daha heyecan verici olacak. Örneğin bir etkinlik biletini posterdeki etiketi cep telefonumuza okutarak satın alabilecek; maça, sinemaya yanımızda yalnızcacep telefonutaşıyarak girebileceğiz. Sadece cep telefonumuzu kullanarak otobüs, metro, tren gibi toplu ulaşım araçlarında ücret ödeyebileceğiz. Cep telefonumuz aynı zamanda kimliğimiz olacak. Giriş-çıkış için izin gerektiren yerlerde ya da turnike geçişlerinde telefonumuzu kullanabileceğiz. Turkcell’in lokasyon kabiliyetleri sayesinde en yakınalışverişfırsatları cebe gelecek. Kısacası, Turkcell Cep-T Cüzdan sayesinde çok yakın zamanda evden çıkarken yanımıza cep telefonumuzdan başka bir şey almamıza gerek kalmayacak.”

Cep-T Cüzdan için Turkcell İletişim Merkezleri’ne başvurulabiliyor. Servisten yararlanmak için Turkcell SIM Plus 256 SIM kart ve Samsung Star gibi NFC özellikli cep telefonu veya cep telefonunu NFC özellikli hale getiren Turkcell Cep-T Cüzdan Anteni gerekiyor.

Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilebiliyor. Uygulama ile kullanıcılar cüzdanlarında yer alan kartlardan dilediklerini alışveriş işlemi için seçebiliyor, temassız olarak işlemini yürütebiliyor; kartıyla ilgili son yapılan işlemler, son ekste bilgisi gibi detaylı bilgilere ulaşabiliyor. Böylece cüzdanlarındaki kartların tam anlamıyla yönetimi müşterilerde oluyor.

CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu