Haberler

Davutoğlu, AKPM’de Bakanlar Komitesi’nin faaliyet raporunu sunacak

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Avrupa Komisyonu (AK) Bakanlar Komitesi Dönem Başkanlığı sırasındaki faaliyetlerini Parlamenterle Meclisi’ne rapor halinde sunacak.

AKPM Bakanlar Komitesi’nin dönem başkanlığını 10 Kasım 2010 tarihinden bu yana sürdüren Ahmet Davutoğlu, 11-15 Nisan 2011 tarihlerinde Strasbourg’da gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Genel Kurulu’nun İlkbahar Oturumu’na katılacak. 12 Nisan Salı günü Genel Kurul’a Bakanlar Komitesi faaliyet raporunu sunacak olan Davutoğlu, parlamenterlerin sorularını cevaplayacak.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, GENEL KURUL’A HİTAP EDECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise konuk Hükümet Başkanı sıfatıyla İlkbahar Oturumu’na katılarak, 13 Nisan, Çarşamba günü Genel Kurul’a hitap edecek ve parlamenterlerin sorularını cevaplayacak.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Başbakanımızın Strasbourg ziyaretleri, dönem başkanlığını yürütmekte olan ülkemizin Avrupa Konseyi’ne verdiği güçlü desteği teyit edecektir.” denildi.

Başbakan Erdoğan ve Bakan Davutoğlu, AK Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ve AKPM Başkanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeleri ve ikili temaslarda bulunacak.

AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ’NİN GELECEĞİ İZMİR’DE MASAYA YATIRILIYOR

Türkiye, 11 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek AK Bakanlar Komitesi Dönem Başkanlığı sırasında, AK’ın uluslararası alandaki siyasi rolünün, görünürlüğünün ve etkinliğinin arttırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, 26-27 Nisan 2011 tarihlerinde İzmir’de “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Geleceğine İlişkin Yüksek Düzeyli Konferans” ile 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da 121. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısı gerçekleştirilecek.

Türkiye, 11 Mayıs tarihinde düzenlenecek Bakanlar Komitesi sırasında dönem başkanlığını Ukrayna’ya devredecek.

(CİHAN)

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu