Haberler

Medvedev blogunun hacklenmesine tepki gösterdi

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, blog servisi LiveJournal’a son günlerde yapılan hacker saldırılarını kınadı. Şahsi blogu da LiveJournal’da bulunan Medvedev hacker saldırılarının servisin kullanıcısı olarak kendisini rahatsız ettiğini ifade etti. Blogunda yeni yazı yazan Medvedev güvenlik güçlerinin inceleme yapması gerektiğini belirtti.

Medvedev blogunda şöyle yazdı: “LiveJournal’a yapılan saldırılarla ilgili bir çok mesaj aldım. Ben de Livejournal’ın aktif kullanıcısı olarak saldırıların çirkin ve yasadışı olduğunu düşünüyorum. Olup bitenleri site yönetimi ve güvenlik güçleri araştırmalı ve çözmeli”

Blog servisinin Rus sahibi SUP şirketi yaptığı açıklamada üç gündür devam eden saldırıların LiveJournal tarihinin en sert hacker saldırısı olduğunu belirtti. LiveJournal’a yapılan saldırılar sonucu kullanıcıların siteye girişleri saatlerce engellendi.

ABD’de bir üniversite öğrencisi tarafından 1999 yılında kurulan LiveJournal dünya genelinde blog yazmak için kullanıyor. 2007 yılının sonunda Rus SUP şirketi tarafından satın alınmıştı.

LiveJournal Rusya’da son dönemlerde blogların dışına çıkarak politik tartışmaların yaşandığı platform haline dönüştü. Siyasetçiler, gazeteciler, işadamları, Rusya elitinin bir çok temsilcisi LiveJournal’da şahsi blogla sahip.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu