Haberler

Fokstrot’tan 1 Nisan şakası gibi muamele!

Ukrayna’nın önde gelen elektro market zinciri Fokstrot müşteri hizmetleri 1 Nisan’da öyle bir cevap verdi ki görenler 1 Nisan şakası sandı. 20 Mart’ta elektro market zinciri Fokstrot (Petrovka şubesi Moskovskiy Caddesi 21)’tan bilgisayar alan Mehmet Musap Gül, 14 gün içerisinde geri iade hakkını kullanmak istedi. Bunun için 1 Nisan’da bilgisayarı aldığı şubeye giden Gül’e Müşteri Temsilcisi Yura bilgisayara açmışsınız ve işletim sistemi kurmuşsunuz diye geri iade almadı.

Duruma oldukça şaşıran IT Uzmanı Mehmet Gül ise Ukrayna Haber’e; “20 Mart’ta 1201 k model bir netbook aldım önce XP kurdum. Daha sonra Windows 7 işletim sistemi kurmak istedim ama bilgisayar kabul etmedi. Windows 7 kurulumu sonrasında netbookun kamerası ve ses kartı çalışmayınca iade hakkımı kullanmak istedim. Ama bilgisayara işletim sistemi kurdunuz diye geri iade alınmadı. Bilgisayar üzerinde zaten işletim sistemi yoktu. Mecburen açmak için kurmak zorundaydım. Hayatım da bu kadar saçma bir cevap duymadım. Bu sehpa mı? mecburen çalıştırmak için işletim sistemi kurulmalı” dedi.

Fokstrot yetkilileri Ukrayna Haber’e yaptıkları açıklamada bilgisayarın kullanıldığını ve kullanılmış bir netbookun geri iadesinin söz konusu olmadığını bozuksa üretici firmanın teknik servise götürün bize getirmeyin dedi. Windows 7’yi de kurmak için 100 dolar ek ücret talep eden yetkililer netbookun kamera ve ses kartının çalışmamasının kendilerini bağlamadığını ifade etti.

Fokstrot yetkilisi: “Al bisikleti gez bir hafta sonra geri getir istemiyorum diye iade et böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Ukrayna Haber

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu