Haberler

İlişkilerin 20’inci yılında Diyalog Avrasya’dan “Ukrayna-Türkiye İşbirliği Konferansı”

Uluslararası Diyalog Avrasya Platformu ile Taras Şevçenko Kiev Milli Devlet Üniversitesi, “Ukrayna-Türkiye ilişkilerinin 20.yılında diyalog, anlaşma ve işbirliği” konulu uluslararası bir konferans düzenleyecek.

Taras Şevçenko Kiev Milli Devlet Üniversitesi’nde 3 Mart 2011 tarihinde düzenlenecek konferansta, Ukrayna ve Türkiye arasında günümüzde yaşanan hükümetlerarası ilişkilerde yaşanan sorunlar ele alınacak.

Konferansa katılacak akademisyenler, idareciler ve diplomatlar iki ülke arasında siyasal, ekonomik ve kültürel alanda karşılıklı ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacak somut teklifleri sunması bekleniyor.

Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansa; Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç, Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Leonid Huberskiy, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Bölüm Müdürü Oleksandr Mişçenko, Ukrayna Sanayi-Ticaret Odası Birinci Başkan Yardımcısı Viktor Yanovskiy’nin yanı sıra çok sayıda akademisyen katılacak.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu