EğitimHaberler

Fatih ile Şevçenko kardeş oldu

Ukrayna’nın köklü ve başarılı üniversitelerinden Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi ile Fatih Üniversitesi arasında ‘kardeş üniversite ve işbirliği’ protokolü imzalandı.

Şevçenko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Leonid Huberskiy ile Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın imzaladığı protokol ve işbirliği çerçevesinde iki üniversite arasında öğrenci ve öğretim görevlisi mübadelesi yapılabilecek.

Prof. Dr. Huberskiy meslektaşına, “Özellikle iki ülke ilişkilerinin yüksek öğretim alanında bu dönemde çok daha geliştirmek için elimizdeki imkânların hepsini kullanacağız.” dedi.

Fatih Üniversitesi Rektörü Tekalan ise resmi kanalların dışında iki ülke ilişkilerinin hacmini arttıracak her türlü insani projeye açık olduklarını belirterek, üniversitelerinde öğretilen yabancı dillere Ukraynacanın konulması için çalışmalara başlayacaklarını iletti.

Huberskiy, Tekalan’a üniversite özel nişanını takarak bu ilişkilerin teoriden ziyade pratik alanda aktifleştirilmesi temennisinde bulundu.

Her iki rektör de bu buluşmada büyük katkıları olan Uluslararası Meridyen Eğitim Kurumları Kurucusu Hasan Hüseyin Kes’e şükranlarını iletti.

 

Yunus Erdoğdu Kiev Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu