Haberler

Türk vatandaşının başını çektiği fuhuş çetesi çökertildi

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in 820 kilometre güneydoğusundaki Donetsk şehrinde, bir Türk vatandaşının başını çektiği fuhuş çetesi çökertildi.

Donetsk Emniyeti’nin bildirdiğine göre, 50 yaşındaki bir Türk vatandaşı, Ukrayna-Türkiye hattında kadın ticareti yapma gerekçesi ile gözaltına alındı. Basına ismi açıklanmayan Türk vatandaşının, iki Ukraynalı kadını beraberinde Türkiye’ye götürmek üzere iken havaalanında suçüstü yakalandı.

Yerel basında çıkan haberlerde tutuklanan, Türk vatandaşının suçlamaları reddederek; “Ukrayna’ya turist olarak geldim, burada Ukraynalı iki kız ile tanıştım ve onları turistik amaçlı ziyaret için İstanbul’a davet ettim” şeklinde kendini savunduğu belirtiliyor.

Havaalanında tutuklanan zanlının, daha önce, Donetsk’in yanı sıra, Simferepol, Yalta ve Odesa şehirlerinde de birçok kez bulunduğu ortaya çıktı.

Öte yandan Interpol, tutuklanan şahsın, Moldova’ya yaptığı ‘turistik’ziyaretleri de mercek altına aldı.

Emniyet birimlerinden yapılan açıklamada, tutuklanan şahsın içerisinde bulunduğu insan ticareti kanalı bir senedir takip edildiği ve bu süre zarfında elde edilen delillerin ardından harekete geçildiği belirtildi.

 

Yunus Erdoğdu Kiev Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu