Haberler

Rinat Ahmetov, SUM’u sil baştan yeniliyor

Ukraynalı zengin işadamı Rinat Ahmetov, sahibi olduğu SUM’u (Merkez Alış Veriş Merkezi) sil baştan yenileyecek. Başkent Kiev’de Hreşçatik Caddesi üzerindeki antik değer sahip olan SUM’un dış görünümü şehir mimarisinin dokusunu bozmamak için aynı kalırken iç tasarımı tamamen yenilenecek.

SUM’un yenilenecek olan iç dizaynında İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunun ünlü ‘Harrods’ mağazasından esinlenilecek.

Kievlilerin bir kısmı ise SUM’un yenilenmesi fikrine, şehrin merkezinde uygun fiyata alış veriş yapacak mağaza kalmayacağı endişesi ile karşı çıkıyor.

Hali vakti yerinde olan başkentliler ise Kiev’in en eski mağazası olan SUM’un hala Sovyet mantığı ile işletilmesinin yanlış olduğunu dünyaca ünlü markaların Kiev’in merkezindeki SUM’da bulunması gerektiğini belirtiyor.

1939 yılında inşa edilen ve arkeolojik değere sahip olan SUM binası 9 bin metre alana sahip. Eskiden gıda malzemelerinin de satıldığı SUM’da 60 farklı bölümde 50 binin üzerinde ürün çeşidi bulunuyor. SUM cazip fiyatları ile dikkat çekiyor. 

Jenya Vyaçeslav / Ukrayna Haber

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu