Haberler

Ukraynalı engelli çocukların eğitimi konuşuldu

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı Boris Jibrovsky, Kanadalı eğitimci Denise Conway ile bir araya geldi. İkiliyi bir araya getiren özel neden anlamlı bir görüşmenin konusu ise; “Ukrayna’nın Engelli Çocuklarına Eğitim” projesi oldu.

İkili görüşmede Jibrovsky; “Bu projeyle ilgili yasal alt yapı hazır. Bu konuyla uğraşmış deneyimli, nitelikli insanlar arıyoruz. Hedefimiz bu yardıma ihtiyaç duyan her çocuğa ulaşabilmek.”dedi.

Kanada Üniversitesi ve Millet meclisi üyesi  Denise Conway ise; “ Ukrayna’ya  eğitim alanında bu konuda destek vermek bizim için bir onur, yardıma ihtiyacı olan herkese bunu sağlamak için hazırız. Umarım bu proje başkaları için iyi bir model olur” şeklinde konuştu.

Kanada Engelliler Merkezi  Uluslararası Kalkınma Ajansı tarafından  finanse edilen bu projeye beş yıl (Nisan 2008 – Mart 2013) Kanada Üniversitesi ve Millet meclisi üyesi  Denise Conway başkanlık edecek.

Engellilerin sorunları, iş bulma ortamları ve daha kaliteli eğitim alma haklarının sağlanması, psikofiziksel şartların zenginleştirilmesi alanlarına eğilecek bu projenin Ukrayna’daki özellikle hedefi bölgesi Lviv ve Kırım.

Dmitry Şulikin, “Ukrayna Eğitimi”

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu