Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Ukrayna ve ABD’nin Karadeniz’de ortak tatbikatı başladı

Karadeniz havzasının önemli ülkelerinde olan Ukrayna’nın ev sahipliğinde, “Sea Breeze-2010” Ukrayna-ABD Ortak Davet Tatbikatı başladı.

Ukrayna’nın liman şehri Odesa’da 12-23 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleşen tatbikata Ukrayna ve ABD unsurlarının yanı sıra; Türkiye, Azerbaycan, Almanya, Belçika, Danimarka, Gürcistan, İsveç, Moldova, Yunanistan ve Polonya’dan da askeri birliklerin katılacağı bildirildi.

Ukrayna’nın 16 gemilik bir filo ile katıldığı tatbikata Türkiye’den ise TCG Yavuz Fırkateyni ile TCG Kılıç ve TCG Kalkan Hücumbotları iştirak edecek.

Tatbikat kapsamında 13 Temmuz 2010 günü Odesa’da TCG Yavuz Fırkateyni’nde, Gemi Komutanı ev sahipliğinde bir resepsiyon düzenleneceği kaydedildi. Yarın gerçekleşecek resepsiyona Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç’in de iştirak edeceği belirtildi.

 

Yunus Erdoğdu – Kiev – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]