Haberler

U16 Milli Takımı, Ukrayna’ya 3-1 yenildi

U16 Milli Takımımız, Ukrayna’da düzenlenen Victor Bannikov Turnuvası’ndaki 3.’lük-4’lük maçında ev sahibi Ukrayna’ya 3-1 mağlup oldu. Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Bannikov Stadı’nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 5. dakikada İbrahim Yılmaz kaydederken, Ukrayna’nın gollerini 23. dakikada Emre Özer (Kendi kalesine), 33. dakikada Dmitro Khljobas ve 79. dakikada Oleksiy Khoblenko attı.

Alınan bu sonuçtan sonra Victor Bannikov Turnuvası’nı 4. olarak tamamlayan Millilerimiz,  grup maçlarında Rusya’yı 5-2, Polonya’yı 2-0 yenmiş, Çek Cumhuriyeti’ne ise 2-0 mağlup olmuştu.

Turnuva’nın final maçıda bugün Sırbistan ile Çek Cumhuriyeti arasında oynanacak.

Teknik Direktör Abdullah Ercan yönetimindeki U16 Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kadir ARİ, Hüseyin Cankurt ATASOY, Mehmet Erkut ŞENTÜRK (Beşiktaş A.Ş.), Taha Can VELİOĞLU, Sercan ŞEN (Bursaspor), İbrahim YILMAZ (Büyükşehir Bld.Spor), Recep NİYAZ (Denizlispor), Beykan ŞİMŞEK (Fenerbahçe), Emre ÖZER (Galatasaray A.Ş.), Selahattin ÖZCAN (Gençlerbirliği), Kemal Mert ÖZYİĞİT, Salih UÇAN (Bucaspor), Okay YOKUŞLU (Altay), Özgür AKÇAPINAR (Borussia Dortmund), Sercan DEMİRBAŞ (Hamburg), Hakan ÇALHANOĞLU (Karlsruher SC), Tayfun AKSOY (RSC Anderlecht), Dean Selim FLORENCE (Norwich City).

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Victor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle:

A GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

1. Sırbistan

3

2

0

1

7

2

6

2. Ukrayna

3

1

1

1

7

7

3

3. İtalya

3

1

1

1

4

4

3

4. Belarus

3

1

0

2

5

4

3

B GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

1. Çek Cumhuriyeti

3

2

0

1

8

3

6

2. Türkiye

3

2

0

1

7

4

6

3. Rusya

3

1

0

2

4

9

3

4. Polonya

3

1

0

2

3

6

3


 

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat-Yer

16.06.2010 – 13.00 (A)

İtalya

1-0

Sırbistan

Boryspil

16.06.2010 – 17.00 (A)

Ukrayna

5-1

Belarus

Obukhiv

16.06.2010 – 13.00 (B)

Rusya

2-5

Türkiye

Makariv

16.06.2010 – 17.00 (B)

Çek Cumhuriyeti

2-3

Polonya

Makariv

17.06.2010 – 13.00 (A)

İtalya

1-2

Belarus

Makariv

17.06.2010 – 17.00 (A)

Sırbistan

4-0

Ukrayna

Obukhiv

17.06.2010 – 13.00 (B)

Rusya

0-4

Çek Cumhuriyeti

Obukhiv

17.06.2010 – 13.00 (B)

Türkiye

2-0

Polonya

Boryspil

19.06.2010 – 13.00 (A)

Belarus

1-3

Sırbistan

Makariv

19.06.2010 – 17.00 (A)

Ukrayna

2-2

İtalya

Obukhiv

19.06.2010 – 13.00 (B)

Türkiye

0-2

Çek Cumhuriyeti

Boryspil

19.06.2010 – 17.00 (B)

Polonya

0-2

Rusya

Boryspil

20.06.2010 – 13.00
7.’lik Maçı

Belarus

Polonya

Makariv

20.06.2010 – 13.00
5.’lik Maçı

İtalya

Rusya

Borodyanka

20.06.2010 – 12.00
3.’lük Maçı

Ukrayna

3-1

Türkiye

Bannikov

20.06.2010 – 16.00
FİNAL

Sırbistan

Çek Cumhuriyeti

Bannikov

Kafile:

KAFİLE BAŞKANI

: Sami ÇÖLGEÇEN

DIŞ İLİŞKİLER

: Seyfi ÖZER

İDARİ SORUMLU

: Yıldıray ÇIKIT

GÖREVLİ

: Bedri DÖLKELEŞ

TEKNİK DİREKTÖR

: Abdullah ERCAN

ANTRENÖR

: Tahir KARAPINAR

ANTRENÖR

: Okan BURUK

ANTRENÖR

: Volkan KAZAK

KALECİ ANTRENÖRÜ

: Hasan Okan GÜLTANG

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

: Selim Fikret TOYDEMİR

KAMERAMAN

: Oben Meral BAYSAL

DOKTOR

: Hakan GÜR

FİZYOTERAPİST

: Serkan USGU

MASÖR

: Levent GÜRBÜZ

MALZEMECİ

: Mustafa GÜLEN

Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu