Haberler

Ukrayna’daki evlerin elektrik sayacı Makel olacak

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 13-16 Nisan tarihleri arasında “KyivEkspoPlaza” düzenlenen ElcomUkraine 2010 elektrik, endüstriyel aydınlatma ve otomasyon  fuarına katılan Türk şirketi Makel’in standı ve ürünleri yoğun ilgi gördü.

Fuar süresince Makel stantlarında en çok ilgi gören ürün ise  “Cellia” oldu. Elektriğin her geçen zamlandığı Ukrayna’da ise Türk yapımı elektrik sayaçları kalite ve cazip fiyatlarıyla dikkat çeken ürünler içerisinde yer aldı.

Makel elektriğin bayilerinin de aktif şekilde fuarda şirket standı fuarın ilk gününden son gününe kadar cazibesini korudu.

Elektrik mühendisliği ve enerji verimliliğinin konuşulduğu fuarda Türk elektrik ürünleri uygun fiyat ve kalitesi dikkat çekti.

Bu yıl; Ukrayna, Avusturya, Belarus, İtalya, Çin, Litvanya, Makedonya, Hollanda, Almanya, Polonya, Rusya, Tayvan, Türkiye ve Fransa gibi 16 ülkeden katılımcıların katıldığı fuarda toplam 333 şirket stant açtı.

Elektrik sistemleri, enerji ve güç, enerji, kablo ve kablolama ürünleri, aydınlatma, imalat ve endüstriyel uygulamalar, otomasyon ekipmanlarının sergilendiği fuarda toplam 574 marka en son teknoloji ve yenilikçi çözümleri ortaya koydu.

6 bin metre kare alandaki fuarın Türkiye ayağını organize eden “Türkel Fuarcılık”, ElcomUkraine 2010 fuarı ile birlikte Türkiye ile Ukrayna arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da yakınlaştığını ifade etti.

 

ALİ OSMAN ÖZDEMİR / UKRAYNA HABER

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu