Foto GaleriGündem

Sevgilisini 26 yerinden bıçaklayan cani Tolga Mısırlıoğlu Kiev’de görüldü

"Sanık, sosyal medya hesabından kızımı halen tehdit etmektedir"

İstanbul Kartal’da, şiddet gördüğü için kendisinden ayrılan hostes Beren Çakır’ı 26 yerinden bıçakladıktan sonra kayıplara karışan hukuk fakültesi öğrencisi Tolga Mısırlıoğlu (23), Ukrayna’nın başkenti Kiev’de görüldü.

UkraynaHaber.com’a özel açıklamada bulunan Beren Çakır’ın babası Coşkun Çakır: “Kızıma saldıran Tolga Mısırlıoğlu’nun Kiev’e sahte kimlik ve pasaportla kaçak yollardan geldiğini tespit ettik. 2015’ten bu tarafa kırmızı bültenle İNTERPOL tarafından aranıyor. Mahkemenin yakalama ve tutuklama karaları var. Tehditlerinin devam etmesi nedeniyle kızım hapis hayatı yaşıyor. Tehditlerini, öldüremediği için pişmanlık duyduğu yönündeki beyanlarını, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesine verdik.” dedi.

Baba Coşkun Çakır, Tolga Mısırlıoğlu’nun en son Kiev’de, “Safe” restoranda yanında iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin gençlik kollarından kimliğini tespit edemedikleri birisiyle nargile içerken görüntülendiğini belirtti. AKP’li şahıs hakkında kolluk kuvvetleri de bilgiye ulaşamadı.

Kızının canına kast eden caninin peşini bırakmayacaklarını belirten baba Coşkun Çakır, sanık Tolga Mısırlıoğlu‘nun Kiev‘de arkadaşları ile buluştuğunu, kendisine para transferleri yapıldığını, arkasında güçlü ve paralı kimselerin olduğunu iddia etti.

Hostes Beren Çakır, şiddet gördüğü hukuk öğrencisi sevgilisinden ayrılmak isteyince 26 yerinden bıçaklanmıştı. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Mısırlıoğlu hakkında, ‘tasarlayarak öldürmeye tam teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

Yunus Erdoğdu – Kiev

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı