28 Mayıs 2017
SON HABERLER:

Anket

Sizce erken seçimlerde hangi parti oy kaybeder?

Sonuçlar


Eğitim
Bu Ögeyi Oyla
(1 Oy)

Bilim İnovasyon Liseleri’ne kimsenin müdahalesine izin vermeyiz!

Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, Kazakistan’da çeyrek asırdır eğitim faaliyetlerinde bulunan eski ismi Kazak-Türk Liseleri, yeni ismi Bilim İnovasyon Liseleri’ne (BİL) dışardan kimsenin müdahalesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Başkent Astana’da meclis oturumu sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, Kazak-Türk Liseleri’nin marka değişikliğine gittiğini ve Bilim İnovasyon Liseleri olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, bu okulların tamamen Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim verdiğinin altını çizdi.

Bilim İnovasyon Liseleri’nin sadece Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenebileceğine vurgu yapan Bakan Abdrahmanov: “Biz Kazakistan olarak bu okullara kimsenin dışardan müdahale etmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Stephaber.com

Son Düzenleme Salı, 30 Kasım 1999 02:00
Bu Ögeyi Oyla
(1 Oy)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha ile görüştü.

Göreve yeni atanan Büyükelçi Sybıha'nın nezaket ziyareti kapsamında gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye ile Ukrayna arasında yükseköğretim alanındaki ilişkiler ve eğitim alanında ikili anlaşmaların imzalanması konularının el alındığı bildirildi.

Yekta Saraç, görüşmeye ilişkin: "Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andrii Sybıha ile YÖK’te görüştük Göreve yeni atanan Sayın Büyükelçi’nin nezaket ziyaretinde, Türkiye ile Ukrayna arasında yükseköğretim alanındaki ilişkileri ele aldık." sosyal medya ifadesini paylaştı.

UKRAYNA HABERSon Düzenleme Salı, 30 Kasım 1999 02:00
Bu Ögeyi Oyla
(1 Oy)

Can Yılmaz’ın TÜBİTAK tepkisi sosyal medyayı salladı!Türkiye'de bir zamanlar bilimin öncüsü kurum TÜBİTAK'ın reddettiği bir projenin ABD'de altın madalya almasına sessiz kalan medyaya ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın kardeşi Can Yılmaz, TÜBİTAK'ın bu eylemlerine çok alışıldığını artık haber değeri bile kalmadığını esprili bir tepki tweetiyle açıkladı: İyi de bu haber mi?

Türkiye'de, eski hayvanat bahçesi yöneticisinin müdür atandığı TÜBİTAK’ta skandallar bitmek bilmiyor.

Son dönemde en büyük başarısı papaz eriğini imam eriğine çeviren mekanizma gibi projeler olan TÜBİTAK'ın, Türkiye'de reddettiği projeleri dünyada büyük ses getirmeye devam ediyor.

TÜBİTAK'ın kabul etmeyip ABD'den altın madalya alan yengeç ve karides kabuklarını kullanarak yaptığı nanolif, şeker hastalarındaki kronik yaraları yüzde 30’a kadar daha hızlı tedavi projesi tüm dünyaca kabul görürken yine TÜBİTAK tarafından reddedildi.


Cem Yılmaz'ın kardeşi Can Yılmaz'ın olaya yaptığı esprili tepki hem güldürdü hem düşündürdü… Yılmaz, artık TÜBİTAK’ın ret ettiği projelerin yurtdışında derece almasının çok ‘olağan’ bir durum olduğunu söyleyen Yılmaz, "TÜBİTAK'ın reddettiği proje ABD'de birinci olmuş. İyi de bu bir haber mi? Neydi haber ? Köpek adamı ısırmayacak, adam köpeği ısıracak" şeklinde bir tweet attı.
Can Yılmaz’ın TÜBİTAK tepkisi sosyal medyayı salladı!
PROJE ABD'DE BİRİNCİ OLDU
Antalya'daki özel bir kolejde eğitim gören 11. sınıf öğrencisi Mehmet Can Dursun ile 12. sınıf öğrencisi İrfan Efe Boztepe'nin kimya öğretmeni Gülay Demirci danışmanlığında, TÜBİTAK Liselerarası Proje Yarışması için geliştirdiği proje, TÜBİTAK tarafından kabul edilmedi, ABD'de dünya çapında düzenlenen yarışmada 54 ülke 2 bin 450 proje arasından altın madalya kazandı.

İzmir'de düzenlenen 1. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu'nda sunum yapan iki öğrenciyle öğretmenlerine plaket verildi. İki öğrenci, yengeç ve karides kabuklarını kullanarak yaptığı nanolif, yaraları yüzde 30'a kadar daha hızlı tedavi edebiliyor.

TED Antalya Koleji öğrencilerinden Mehmet Can Dursun ile İrfan Efe Boztepe TÜBİTAK liselerarası proje yarışmasına katılmak için kimya öğretmenleri Gülay Demirci danışmanlığında bir proje hazırladı. Atık yengeç ve karides kabuklarından iyileştirmeyi hızlandıran bir nanolif yapmayı öngören iki öğrencinin başvurusu TÜBİTAK tarafından reddedilince, iki öğrenci bu kez de ABD'de dünya çapında düzenlenen liseler arası GENIUS yarışmasına başvurdu.

Türkiye'de ilk dönemlerde pek ilgi görmeyen proje, ABD'de 54 ülke 2 bin 450 proje arasından dünya 1'incisi oldu. Öğrenciler altın madalya kazandı. İki öğrenci ile öğretmenleri, 20-22 Ocak'ta İzmir'de düzenlenen 1. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu'na davet edilerek bir sunum yapmaları istendi. Öğrencilerle öğretmenlerine sunumun ardından Hacettepe Üniversitesi Endokrinoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Selçuk Dağdelen ve Ege Üniversitesi Endokrinoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Damla Gökşen tarafından teşekkür plaketi verildi.

UKRAYNA HABER

Son Düzenleme Salı, 30 Kasım 1999 02:00
Bu Ögeyi Oyla
(2 Oy)

Darbe girişiminin ardından Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) görevden aldığı Aban İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün yerine, veterinerlik (hayvan) profesörü getirdi.

Liyakati esas almayan üstüne vatandaşa "ince bir" mesaj veren YÖK, insanların sağlığı doktoru Öztürk'ün yerine AİBÜ Tıp Fakültesi bünyesinde Tıbbi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Deney Hayvanları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü olan Prof. Dr. Erol Ayaz vekaleten dekan olarak atandı.

Öztürk’ün yerine veterinerlik fakültesi mezunu, ‘parazitoloji’ uzmanı olan Ayaz’ın, rektörlük tarafından tıp fakültesi dekan adayı olarak YÖK’e sunulan üç kişilik listede yer aldığı, YÖK’ün de bu üç isimden Ayaz’ı dekan olarak vekaleten atadığı öğrenildi.

Böylece, Türkiye'de "hayvanlık" yapan insanlara seni veterinere götüreceğim esprisi de hayalden resmiyete bürünmüş oldu.

ukraynahaber

Son Düzenleme Salı, 30 Kasım 1999 02:00
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Yunus Erdoğdu

Ben, ezelden beri mülteciyim.

Ben, ezelden beri mülteciyim.

Yaklaşık yedi asır evvel Anadolu coğrafyasına iltica eden, Türkmen milleti...

Hits:393Devamı...

Referandum, sonuçlarına güvenir misiniz?

Referandum, sonuçlarına güvenir misiniz?

Toplumda, güven bunalımı var. İnsan, güvene en çok; fitnenin arttığı,...

Hits:2382Devamı...

İsmail Bahar

Nisan bahar türküsüdür

Nisan bahar türküsüdür

Nisan bitmek üzere, gec kaldığımı biliyorum ‘bahar’ demeye... Mart’ın 1’ini, 21...

Hits:2467Devamı...

Kayısı çiçeği

Kayısı çiçeği

Bahar vakti kar yağar mı?En azından hiç beklemeyiz yağacağını.Cenâb-ı Hakk’ın...

Hits:30292Devamı...

Şükrettin Aslanoğlu

Kutlu Doğumun Ya Rasulallah!

Kutlu Doğumun Ya Rasulallah!

Sensizliğin en büyük yaramız olduğu mevsimlerdeyiz Ya RasulAllah…Merhemimiz sen ol...

Hits:1506Devamı...

Kapkara bir gecede dolunay gibi

Kapkara bir gecede dolunay gibi

Şaban-ı Muazzam’ın 15. gecesi... Adlandırıldığı şekliyle Beraat Gecesi, Beraat Kandili...Karanlığı...

Hits:25441Devamı...

Kerem Aslan

Myanmar’a yardım! [2]

Myanmar’a yardım! [2]

Myanmar, Myanmar Birliği Cumhuriyeti, Burma, Birmanya Kasırgalar, yokluklar,yoksulluklar... Bazen bu sıkıntılarla, bazen...

Hits:253Devamı...

Myanmar’a yardım! [1]

Myanmar’a yardım! [1]

Myanmar önceden beri hep yardıma ihtiyacıyla tanıdığım, bildiğim bir ülke...

Hits:250Devamı...

Bilişim

[FOTO GALERİ] Kodak sahneye Ektra akıllı telefon kamera ile çıkıyor

[FOTO GALERİ] Kodak sahneye Ektra akıllı telefon kamera ile çıkıyor

Söz konusu fotoğraf makineleri olduğunda, birçoğumuz için Kodak markasının ayrı...

Hits:286Devamı...

Whatsapp, Ukrayna'da da çöktü!

Whatsapp, Ukrayna'da da çöktü!

Dünyada bir milyardan fazla kullanıcıya sahip akıllı telefon uygulaması Whatsapp'de...

Hits:14229Devamı...

Otomobil

Tam cadılık: yerli dedikleri Cadillac çıktı

Tam cadılık: yerli dedikleri Cadillac çıktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin prototipinin...

Hits:252721Devamı...

[FOTO GALERİ] Türkler, Ukraynalılardan 20 yılsonra Lexus ile tanışacak

[FOTO GALERİ] Türkler, Ukraynalılardan 20 yılsonra Lexus ile tanışacak

Japon otomotiv devi Toyota’nın 1989’da kurduğu lüks segment markası Lexus,...

Hits:354204Devamı...

Flag CounterAlexa Certified Traffic Ranking for http://ukraynahaber.com/

TÜRK BASINI
Birgün
Cumhuriyet
Yeni Asya