GündemVideo

[VİDEO] Kiev metrosunda 9 yaşındaki kız çocuğu öldü

Kiev'de, ciddi serebral palsiden (beyin felci) muzdarip 9 yaşındaki bir kız çocuğu Spor Sarayı istasyonu platformunda hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Spor Sarayı İstasyonu platformunda meydana gelen trajik hadisenin görgü tanıkları, kızın büyükannesi ve babası tarafından tekerlekli sandalyede taşındığını bildirdi.

Tanıkların ifadesine göre kadın çığlık attı ve çocuğu tekerlekli sandalyeden çıkardı. Kızın nefes almadığı ortaya çıktı. İlk yardımları yapabilenler yardıma koştu küçük kıza kalp masajı yapıldı.

Olay yerine 15 dakika içinde doktorlar geldi. Çocuğa birkaç tane adrenalin verildi ve ilk yardım prosedürleri uygulandı. Doktorların etrafında büyük bir kalabalığı toplandı. Bazıları dua ederken, bir kısmı ise tıp mesleğinin profesyonelliğine güvendiklerini dile getirdi.

Maalesef, kız kurtarılamadı.

Doktorlar çocuğun hayatını kurtarmak için yaklaşık 40 dakika mücadele etti, ancak tüm girişimleri başarısız oldu.

Kızın babasına göre, 9 yaşındaki kızı ciddi serebral palsiden diğer adıyla beyin felci (doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezî sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden dolayı oluşan rahatsızlık) muzdaripti.

Konstantin Konevets – Kiev

Etiketler

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler