Dünya

Trump, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile görüştü

Trump, Putin'den önce Poroşenko'yu kabul ederek Rusya'ya mesaj gönderdi.

Öne çıkan haberler

  • Ukrayna ile ABD ilişkleri
Reklam
This section contains some shortcodes that requries the Jannah Extinsions Plugin. Install it from the Theme Menu > Install Plugins.

[dropcap]A[/dropcap]merika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den önce Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile görüşerek Rusya’ya mesaj verdi.

Beyaz Saray’da Trump ile Poroşenko arasında gerçekleşen görüşmede, Ukrayna’nın doğusundaki çatışmaların barışçıl yollarla çözümlenmesi ve ülkedeki reform gündeminin konuşulduğu bildirildi.

Beyaz Saray, Trump ile Poroşenko arasındaki görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Ukrayna’nın doğusundaki çatışmaların barışçıl yollarla çözümlenmesi ve ülkedeki reform gündemi ile yolsuzlukları engelleme çabalarının ele alındığı ifade edilen görüşmede, karşılıklı iş birliğinin önemine vurgu yapıldığı belirtildi.

Öte yandan iki lider, görüşmenin ardından Oval Ofis’te basın mensuplarına poz vererek ikili ilişkilerle ilgili kısa değerlendirmelerde bulundu.

Poroşenko ile görüşmesinin çok verimli olduğunu ve gün boyu sürecek diğer görüşmelerle iki ülke arasındaki ve bölgesel ilişkilerin kapsamlı şekilde konuşulacağını dile getiren Trump, birçok konuda mesafe kat edeceklerine inandığını vurguladı.

Bugün bir başarı hikayesidir ve bu hikayenin destekçileri olarak sizi (Trump) ve ABD’yi yanımızda görmekten gurur duyuyorum.Petro Poroşenko

Haber: @erdogduy | YUNUS ERDOĞDU – yunuserdogdu@hotmail.com

Fotoğraf: Mykola Lazarenko

Reklam
Etiketler
Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close