Haberler

[VİDEO] Başından vurulan asker, miğferi sayesinde böyle kurtuldu

Afganistan’ın güneyindeki Helmand vilayetinde operasyon düzenleyen Amerikan askerlerinden biri ölümle burun buruna geldi. Başına keskin nişancı mermisi isabet eden komando, miğferi sayesinde hayatta kaldı. Vurulma anı saniye saniye kameraya yansıdı.

Olayın görüntüleri video paylaşım sitelerine ilk olarak 26 Eylül’de yüklense de kısa süre sonra silindi. Görüntüler, başka kullanıcılar tarafından yeniden yayınlandı. Helmand vilayetindeki Now Zad bölgesinde helikopter destekli operasyona giden 3 Amerikan askeri, bir tünelin çıkışında Taliban militanlarının keskin nişancı ateşiyle karşılaştı. Askerlerden biri başından vuruldu. Miğferden seken kurşun, şans eseri diğer iki askere de zarar vermedi. Yaşananlar, vurulan komandonun arkasındaki askerin miğferindeki kamerayla an be an kaydedildi.

Görüntülerde, yaşadıklarına inanmakta zorluk çektikleri görülen 3 askerin, sniper ateşiyle karşılaştıkları yerden geri döndükleri ve telsizle yardım istedikleri görülüyor. Miğferdeki kurşun izi de dikkat çekiyor.

CİHAN

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close